Drobečková navigace

Úvod > O areálu > Výlety po okolí

Výlety po okolí

Krásné prostředí areálu Garnataurus nabízí odpočinek a relax v přírodě, radost z pohybu a chuť objevovat nová místa.

Pokud jste obyvatelé hlavního města nebo Středočeského kraje, jistě Vás bude zajímat Vodní dům Hulice. Naleznete zde vnitřní i venkovní expozici, která zábavnou formou informuje o významu vody pro přírodu a člověka. Vodní nádrž Švihov slouží jako zdroj pitné vody pro Středočeskou oblast, včetně Prahy.

Nabízíme Vám výlet do nedalekého města Zruč nad Sázavou. Čeká na Vás krásný zámek, rytířská stezka, vodácké muzeum, rozhledna Babka, dětské dopravní hřiště, či kuličková dráha. Tato destinace je vhodná pro mladší děti.

Naopak starším a znalejším žákům můžeme nabídnou Ledeč nad Sázavou, jež byla inspirací pro nezapomenutelného Jaroslava Foglara. Jeho Sluneční zátoka Vás zavede za hochy od Bobří řeky a Rychlé šípy mají svoji vzpomínku i na hradě Ledeč nad Sázavou, který byl založen již ve 12. století.

Doporučujeme Vám také krásný výlet na kopec Melechov, který je označován za střed Evropy. Za druhé světové války se zde sdružovali partyzáni a jejich statečnost připomíná pamětní deska. Mimo tyto odvážné činy Vás také může uchvátit nádherné trosky věže ze 14. století, která sloužila jako součást ochranné tvrze obchodní cesty vedoucí z Kutné Hory do Vídně. Nad tímto skvostem drží stráž nádherné buky, které jsou chráněné. Samotné místo Vás uchvátí natolik, že zapomenete na čas. Kdybyste se rozhodli prověřit Vaši odvahu a přespat, je Vám k dispozici i ohniště, které se vším respektem k místu můžete bezpečně využít.

Necelých 12 Km za Melechovem se můžete vydat do Lipnice nad Sázavou, do kraje Jaroslava Haška. Vycházky v okolí hradu i další blízká místa daly inspiraci také jeho dílu Příběhy dobrého vojáka Švejka.

Ve vzdálenosti 5 Km od areálu Vás uchvátí dominanta Chřenovického hradu. Nádherný, časem poznamenaný skvost z konce 13. století, Vás zavede do času statečných rytířů. Mimo svojí historickou hodnotu Vám výlet ke zřícenině zajistí krásnou vycházku, kterou zvládnou i děti.

Ať už se vydáte za historickým nebo jen přírodním objevováním, přejeme Vám krásné zážitky a šťastný návrat do Areálu Garnataurus - Slunečné údolí.

Pokud by Vás po cestě potkaly nepříjemnosti, se kterými si nebudete umět poradit, zavolejte nám, rádi Vám ze svízelné situace pomůžeme.

Šťastnou cestu za Vaším dobrodružstvím přeje Garnataurus😊